czwartek, 28 kwietnia 2011

Skandal! Ku-Klux-Klan niezaproszony na murzyńskie wesele

Na wielu polskich i zagranicznych serwisach internetowych, między innymi na Onecie, można przeczytać o "skandalu", jakim jest niezaproszenie na królewski ślub między innymi panów Blaira, Browna, a także Obamy. Ja bym tego "skandalem" nie nazwał - wprost przeciwnie, zaproszenie ich byłoby skandalem.

Wyobraźmy sobie pewną bardzo abstrakcyjną sytuację: ślub dwóch kartofli, na który nie zaproszono stonki ziemniaczanej. Czy nazwiemy to skandalem? Czy zaskoczyłaby nas informacja o niezaproszeniu państwa Termitów na ślub Pinokia? Albo Hitlera na Bar Micwę? Raczej nie.

Dlaczego zatem skandalem jest niezaproszenie demokratów na królewski ślub? Przecież ci ludzie otwarcie głoszą wyższość rządów motłochu nad monarchią. Co więcej, pan Obama jest głową państwa, które prowadziło i prowadzi wiele akcji militarnych, których oficjalnym celem jest obalanie monarchii w różnych zakątkach świata.

Ci panowie to, z punktu widzenia monarchii, szkodniki

Dla mnie to pokrzepiające, że młody Książę William potrafi tym dżentelmenom, którzy tombakowymi zgłoskami wbazgrali się w brudnopis historii, pokazać gdzie jest ich miejsce.

Z drugiej jednak strony obawiam się, że cieszę się na wyrost i że przyczyny nieuwzględnienia wspomnianych panów na liście są zgoła odmienne. Wszak monsieur Sarkozy bilecik otrzymał.

1 komentarz:

 1. Ja polecę z innej strony. Przecież w piątek jest ostatni start wahadłowca- na miejscu np Obamy wolałbym oglądać ten cud techniki przecinający z wyższością niebo niż siedzieć na jakimś ślubie- choćby królewskim.
  Również od demokracji wolę rozważną monarchię, jednak już nie podniecajmy się AŻ TAK ślubem księcia.
  Połowa wiadomości ze świata tego się tyczy- nawet jest to bardziej "gorący" temat niż wiosna ludów na bliskim wschodzie.
  Mnie nie obchodzi z kim i jak się żeni następca tronu, ani tym bardziej kto jest zaproszony na wesele.
  Bardziej mnie będą interesować jego rządy.

  pozdrawiam,
  Kage

  ps. Życzę wszystkim, aby kolejny wulkan zaczął wypluwać z siebie ogrom pyłu w czwartek. To będzie ciekawa obserwacja przyjaźni.

  OdpowiedzUsuń