poniedziałek, 29 października 2012

Licencja na rozmnażanie

We Włoszech odebrano rodzicom dziecko, gdyż uznano ich za zbyt starych na posiadanie dziecka (sznurek). O ile wiem włoskie prawo nie precyzuje jasno górnego wieku zostania rodzicem, zatem wyrok oparty jest jedynie na urzędniczym widzimisię. Sąd uzurpuje sobie prawo do decydowania o sprawach rodzinnych i decydowania kto może być rodzicem, a kto nie. Z niecierpliwością czekam, kiedy w Unii Europejskiej małżeństwo, nim zacznie starać się o potomstwo, będzie musiało uzyskać od urzędnika pozwolenie, tak jak obecnie na przykład na budowę domu.

Niesmak tej informacji potęguje karygodne uzasadnienie sądu:

Sąd ten we wrześniu 2011 roku uznał w uzasadnieniu wyroku, że dziewczynka, która przyszła na świat dzięki zabiegowi in vitro przeprowadzonemu za granicą, jest "owocem wypaczonego wykorzystania możliwości, oferowanych przez postęp w dziedzinie genetyki".

Samo sformułowanie takiej wypowiedzi jest idiotyczne i odrażające jednocześnie. A nawet jeśli faktycznie ta dziewczynka jest owocem wypaczonego wykorzystania możliwości, oferowanych przez postęp w dziedzinie genetyki, to czy przestanie nim być, gdy odbierze się ją rodzicom? Nie bardzo.

I głupsze:

Rodzice nigdy nie zastanowili się poważnie nad tym, że córka zostanie sierotą w młodym wieku.

Pomijając już nawet fakt, że jest to jawne włażenie z buciorami w cudze sprawy rodzinne, wypowiedź ta jest czystym absurdem. Oto bowiem sąd, chcąc uchronić tę dziewczynkę przed ryzykiem utraty rodziców w młodym wieku i adopcją przez obcych ludzi,  pozbawia tę dziewczynkę rodziców w wieku jeszcze młodszym i przekazuje ją do adopcji przez obcych ludzi. No ale w końcu dla dziwczynki będzie dużo lepiej jeśli osieroci ją urzędnik, niż gdy zrobi to Matka Natura, wszak on wie co robi - po to tam jest.

Kontynuacja tematu

5 komentarzy:

 1. Idąc za rozumowaniem sądu, powinno odbierać się dzieci górnikom, żołnierzom, robotnikom na budowach, policjantom, bo przecież to zawody wysokiego ryzyka i dziecko mogą szybko osierocić. A w ogóle to poodbierać ludziom z prawem jazdy. Bo co będzie z bobasem jak zginą w wypadku samochodowym?
  To jest absurd! Jest wiele zdrowych, fajnych dzieci wychowywanych przez dziadków. JB

  OdpowiedzUsuń
 2. Dodatkowo sąd nie może mieć pewności, że "starzy" rodzice nie dożyją setki, ani pewności, że "nowi" rodzice nie umrą młodo.

  OdpowiedzUsuń
 3. O, proszę. W Polsce już też 'czuwają'.
  http://opole.gazeta.pl/opole/1,35114,12757866,Zabrali_dziecko_matce__bo_jest_niepelnosprawna_i_nie.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe,czy tej kobiecie też planują odebrać dziecko? http://www.niedziela.pl/artykul_w_niedzieli.php?doc=nd201052&nr=26

  OdpowiedzUsuń
 5. No a tej pani odebrano dzidzię bo miała bałagan w domu!

  http://www.wiadomosci24.pl/artykul/odebrana_rodzicom_roza_bedzie_dzis_ochrzczona_120520.html

  OdpowiedzUsuń