piątek, 13 stycznia 2012

Konkurs i film

Po raz szósty można głosować w konkursie Blog Roku . Po raz pierwszy na KRuLa PiK. Jeśli ktoś uważa, że mój blog wart jest 1,23 złote, to zachęcam do wysłania SMSa o treści C00024 na numer 7122. Myślę, że cena nie jest zbyt wygórowana za rok mojej działalności w sieci - niecały grosik za wpis.

A dla tych, którzy lubią kino grozy - najbardziej oczekiwana premiera roku. Sekwel dreszczowca "Koszta Pracy". Murarz Mietek powraca by zapłacić więcej podatków. Uwaga: tylko dla ludzi o mocnych nerwach.

Zapraszam tu, ale proszę najpierw wysłać SMSa, bo podczas oglądania filmu może trafić szlag.

Dziękuję wszystkim, którzy podsyłali mi swoje obliczenia do filmu.

7 komentarzy:

 1. Sama prawda! Wysłałem SMS-a. Powinniśmy w końcu coś z tym zrobić, może dzięki temu blogowi trafimy do TVN-u, a potem to już z górki!

  PS: Wyślij do nich te filmy:
  http://kontakt24.tvn.pl/dodaj,film.html

  NIECH TRAFIĄ DO NARODU!

  OdpowiedzUsuń
 2. TVN? Poważnie prawisz?

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziewczyna z filmików poprawiła wymowę - jest coraz lepiej. Moim zdaniem, żeby przekaz był bardziej chwytliwy (dla mas;) musiałby być trochę krótszy. Też zagłosowałam. powodzenia

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne filmy, jednak Hitlera można było już darować. Wtedy obie części filmu zmieściłyby się w 15-minutowym limicie. :P

  A czy ta część odnośnie ceł/gier/opłat/CIT-u również nie powinna być skorygowana o ten współczynnik?

  OdpowiedzUsuń
 5. Do Paweloossa:

  Moim celem jest, by przesłanie trafiło do ludzi. A co bardziej zapada w pamięć i skłania do zastanowienia: "Podatki są bardzo, bardzo wysokie", czy "Podatki są dwa razy większe niż za Hitlera"? Drugie zdanie lepiej przyciąga uwagę. Co więcej, jest prawdziwe, więc nie jest ani nadużyciem, ani manipulacją, jak niektórzy uważają.

  Wspomniane opłaty również zostały skorygowane, ale w celu uniknięcia dłużyzn podałem tylko wyniki, zakładając, że już wystarczająco wyjaśniłem jak do nich dochodzę.

  OdpowiedzUsuń
 6. 1) Wiem, rozumiem, tylko dla niektórych wrażliwców makabryczne porównania mogą psuć nieco "efekt estetyczny". Ale i tak nie mam co narzekać, bo na takim filmie jest to ukazane o wiele lepiej niż to robi JKM, gdyż tutaj człowiek przynajmniej ogląda to na spokojnie jako suche fakty i skupia się nad tym, co jest mu przedstawiane.
  Nie chcę wyjść teraz na kogoś, kto zrzędzi i poprawia innych, choć sam nic nie zrobił, ale po prostu dzielę się opinią, choćby i post factum. Jeśli wykorzystywałeś oś czasu, to oprócz trzech: USA, III Rzesza, III RP widziałbym tam także inne punkty historyczne np. II RP, by przedstawić jak płynnie wzrastały podatki w ostatnim wieku. No i umieściłbym tę wartość 90% dla niewolnika rzymskiego. ;)

  2) OK, taka informacja wystarczy, bo z obu materiałów miałem wątpliwości tylko w tym aspekcie.

  Dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 7. http://en.wikipedia.org/wiki/Reductio_ad_Hitlerum

  pozdrawiam
  Kage

  OdpowiedzUsuń