piątek, 25 stycznia 2013

Trzy szlachetne powody

Z przyjemnością informuję, że niniejszy blog bierze udział w ósmej edycji konkursu Blog Roku portalu Onet.

Blog prowadzę od dwóch lat i od samego początku moim założeniem było to, że piszę go dla idei. Piszę o moich przekonaniach i staram się przedstawiać je w taki sposób, by każdy był w stanie je nie tylko poznać, ale i zrozumieć. Moją nagrodą są komentarze poparcia oraz świadomość, że mój blog pomaga przekonywać ludzi, że kapitalizm to nie jest niewolnictwo, że brak ingerencji państwa w rynek nie doprowadzi do tego, że półki w sklepach będą puste, że ludzie tak naprawdę nie są śmiertelnym zagrożeniem dla samych siebie i otoczenia, a przede wszystkim że bycie rozsądnym nie jest niczym złym. Poza powyższym nikt za moje teksty nie płaci, nie zarabiam na reklamach.

Nie inaczej jest z konkursem. Startuję w nim nie dla nagród tylko po to, by pomóc w promocji naszych wspólnych idei. Dlatego oświadczam, że wszelkie nagrody rzeczowe i finansowe, uzyskane przez mój blog w konkursie Blog Roku 2012 przekażę Fundacji Pomocy Sierotom.

Zatem są przynajmniej trzy powody, dla których warto głosować na mój blog:
1. Promocja idei konserwatywnych, liberalnych i patriotycznych,
2. Dochód z SMSów zostanie przekazany przez organizatora na obozy integracyjno-rehabilitacyjne dla dzieci z ubogich rodzin i dzieci niepełnosprawnych,
3. Moje nagrody przekazuję na pomoc sierotom.

Jest też niestety jeden minus - 23 grosze z każdego SMSa zostaną wyrzucone w błoto przez ministra Rostowskiego, ale nie oszukujmy się - cokolwiek by zamiast tego SMSa nie kupić, te pieniądze i tak tam trafią.

Proszę o wysłanie SMSa o treści K00089 (kółka w środku to zera, a nie literki) na numer 7122. Koszt to 123 grosze.

26 komentarzy:

 1. 1. Wysłałem.

  2. Czy ilość SMS wysyłanych z jednegho nr tel jest dowolna? Czy sa jakieś ograniczenia?

  3. W kategorii "Polityka i Społeczeństwo" jurorem jest Marcin Meller. Dzięki naszym głosom możesz się załapać do pierwszej dziesiątki. Później już wszystko zależy od niego, więc szans na szersze zaistnienie nie ma. Nie mniej już pierwsza dziesiątka to jest coś i kilka nowych osób może się zainteresowac tematem.

  pozdrawiam
  Hubert


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję.
   W ubiegłym roku z jednego numeru można było oddać po jednym głosie na kilka blogów. Nie jestem pewien, jak jest w tym roku.

   Usuń
  2. To, że mogę ze swojego nr zagłosować na inne blogi to ja wiem :-)

   Tyle, że ja nie chcę głosować na inne a na Twój...

   Na szczęście kilka osób w rodzinie też ma telefony :-)

   Hubert

   Usuń
  3. Mnie tam Meller nie przeszkadza, ciesz się, że nie Michnik :)

   Juror ocenia nie poglądy, ale bloga - wygląd, język, klarowność wygłaszanych tez, błyskotliwość, oryginalność. A pod tymi względami blog jest świetny.

   Też bym zagłosował, ale niestety - zagranica.

   Usuń
  4. Sprawdziłem.
   Nie można zagłosować dwa razy z tego samego numeru.
   Myślę, że to dobrze. Nikt sobie nie będzie sztucznie nabijał licznika a do głosowania zawsze można namówić znajomych.

   Usuń
 2. Szkoda że nie można z zagranicy.

  OdpowiedzUsuń
 3. Oczywiście wysyłam :) Trochę martwiłem się pustkami grudniowymi, ale forma wraca i cóż, wchodzę tu z ogromną przyjemnością. Dziękuję Staszku za ten blog- wykonujesz świetną robotę i tylko życzyć, aby zyskał on większy rozgłos.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Oczywiście wysłałem. Każdy propagator Idei konserwatywno-liberalnej jest wart poparcia, a szczególnie ktoś tak logicznie ją uzasadniający, tłumaczący i wyjaśniający jak Staszek z Halinowa.
  Ale Fundacja Pomocy Sierotom to trochę populistyczne (dlaczego akurat ta?). A może np. na Fundację Ludwika Missesa a z jej pomocą na "Najwyższy Czas" - najlepszy prawicowy tygodnik w Polsce?
  Ale to tylko sugestia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moim zdaniem kierunek jest dobry. Chociaż "Fundacja indywidualnego kształcenia" utworzona onegdaj przez JKM albo podobny twór byłby lepszym rozwiązaniem.

   Usuń
 5. Nie związane z tematem - wiadomość od Ojca Prowincjała Misji Franciszkańskiej w Indiach:

  Módlcie się za Kościół w Indiach. Buddyjscy ekstremiści w Indiach, podpalili zeszłej nocy 20 kościołów [najpewniej wszystkich wyznań - przyp. red.]. Popołudniu planowane jest zniszczenie 200 kościołów w prowincji Olisabang. Zamierzają zabić 200 misjonarzy w ciągu najbliższych 24 godzin. Obecnie wszyscy chrześcijanie ukrywają się w wioskach. Módlcie się za nich i wysyłajcie tę wiadomość do wszystkich chrześcijan, których znacie. Módlcie się do Boga, aby się zmiłował nad naszymi braćmi i siostrami w Indiach. Gdy otrzymacie tę wiadomość,proszę was bardzo o jej pilne wysłanie do wszystkich ludzi dobrej woli. Módlcie za nich, do Pana Naszego Wszechmogącego i Zwycięskiego.

  Z poważaniem,

  Gonzalo Duarte G., ss.cc.
  Biskup Valparaiso

  OdpowiedzUsuń
 6. Cytuję z pewnego bloga poświęconego wierze katolickiej

  "Na wielu stronach pojawia się komunikat z prośbą o modlitwę za Misjonarzy w Indiach, informując jakoby “Buddyjscy ekstremiści w Indiach, podpalili zeszłej nocy 20 kościołów. Popołudniu planowane jest zniszczenie 200 kościołów w prowincji Olisabang”. Niektóre strony się wycofują, inne podgrzewają takie bzdury a maile płyną z prędkością światła….

  Bzdury wyssane z palca, dementowane już 2,5 roku temu w Radiu Maryja przez Ojca Misjonarza ze stanu Orissa. Sama pierwszy raz usłyszałam o tym na weselu chrześnicy, stąd i datę pamiętam dokładnie (wiosna 2010) i przekazywano prośbę o modlitwę za Hindusów bo giną i kościoły podpalają.
  Dosłownie za 2-3 dni w Radiu Maryja był gość ojciec z Indii i rozdzwoniły się telefony co tam się w Indiach dzieje a Ojciec uspokajał – spokojnie to sms-y sprzed iluś lat i …nieprawdziwe
  Warto sprawdzać wiadomości przed zamieszczeniem i ich rozsyłaniem (w tej chwili dostaliśmy kilkanaście maili), czy są prawdziwe. Choćby zadzwonić do jakichkolwiek Franciszkanów. Ot rzetelność blogowo-internetowa
  Ps. Sprawdziłam sms Dwa i pół roku temu treść była identyczna ale był stan Orissa Nieźle ktoś się bawi …jak dzieci."

  W każdym razie spokojnie :) Najprawdopodobniej nic takiego się tam nie dzieje.

  OdpowiedzUsuń
 7. Proszę o wybaczenie, gdyż powtórzyłem bezmyślnie nieprawdziwą informację. Zrobiłem to, gdyż przekazała mi ją znajoma, którą uważałem za wiarygodne źródło. Widać ona sama postąpiła podobnie. Sam próbowałem znaleźć potwierdzenie informacji w internecie i po znalezieniu podobnych wpisów na dwóch różnych serwisach zdecydowałem się puścić ją w obieg. Okazuje się, że zbyt pochopnie. Zastanawiające, że akurat wczoraj zostało to odgrzebane, gdyż znalazłem "świeże" wpisy. Po otrzymaniu wiadomości od innego znajomego, że to fałszywka zabrałem się za dalsze kopanie w sieci i faktycznie się to potwierdziło.

  Oczywiście ziarno prawdy w tych doniesieniach jest, gdyż chrześcijanie w Indiach są niezwykle prześladowani. Nie przez buddystów jednak, którzy są mniejszością w tym kraju, ale przez hindusów. Powodem jest najprawdopodobniej zagrożenie dla systemu kastowego przez ideologię chrześcijańską.

  W związku z powyższym przepraszam raz jeszcze, jednak pamiętajcie, że modlitwa za chrześcijan w Indiach zawsze jest potrzebna.

  OdpowiedzUsuń
 8. Do kiedy trwa ten etap konkursu z wysyłaniem smsów?

  Metzgerwein

  OdpowiedzUsuń
 9. Dlaczego mam popierać kolejnego kapitalistycznego krwiożercę. Lewica pomaga ludziom i się o nich troszczy, o ich potrzeby. Kapitalizm jest odpowiedzialny za śmierć większej ilości osób niż jakikolwiek inny kataklizm. Trzeba być niespełna rozumu, aby popierać wyzyskiwacza. I jak się jeszcze tłumaczy, że odda na dobry cel. A czemu tym dzieciom trzeba w ogóle pomagać? Bo kapitalizm zabrał im rodzicom wszystko? Że teraz nawet nie mają za co swych dzieci leczyć? Dla mnie jesteś pan kolejnym bandytą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mówisz pan, że kapitalizm jest odpowiedzialny za śmierć? Czyją? A może kapitalistami byli Lenin, Hitler i Stalin, których ofiary można liczyć w dziesiątkach milionów?

   I powiedz pan, komu kapitalizm cokolwiek zabrał i w jaki sposób?

   Doucz się pan, zanim zaczniesz napierdzielać po internecie pustymi kłamstwami czerwonej propagandy.

   Usuń
 10. A choćby tych wszystkich którzy z głodu umierali, gdy ich Pan i wyzyskiwacz se w luksusie pławił. Najpierw korzystał z jego pracy, a gdy mu życie zrujnował, tamten zachorował, albo miał jakiś wypadek, bo o BHP to nikt przecież nie dba, to takiemu pracownikowi kopa w dupę. Nieważne że tamten ma dzieci na utrzymaniu, czy chora matkę, że sam teraz inwalida i pracy nie znajdzie. Ważne że taki burżuj jeden z drugim sobie kawior zajada. A hołota do roboty. Jak głupim trzeba być aby takie pierdoły o kapitalizmie (kataklizmie) pociskać. To przeżytek. Przyszłość należy do Lewicy. Tu jest postęp.

  OdpowiedzUsuń
 11. Wszystko. Zdrowie, potem dobrobyt, poziom życia, w końcu rodzinę i życie. Ale to trzeba trochę myśleć, żeby to zrozumieć. Czego się po kapitalistycznych trutniach nie spodziewam. Liczy się tylko bogactwo jakiejś małej grupy wyżeraczy. A całe społeczeństwa mogą zgnić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Człowieku, ale co ty opowiadasz? Jak im odebrał zdrowie? Łamał im ktoś ręce? Podawał truciznę? Kaszlał na nich?
   Jak odebrał dobrobyt? Przecież ten twój "krwiopijca i wyzyskiwacz" dawał ludziom pieniądze! To do niego przychodzili ludzie z własnej woli po to, żeby zarobić. To dzięki pracodawcom powiększali swój dobrobyt i podnosili poziom życia.
   A kto komu zabrał rodzinę i życie? To nie kapitaliści zabijają, zamykają w obozach pracy i odbierają rodzicom ich dzieci, tylko socjaliści! Podaj mi jeden przykład, w którym kapitalista odebrał komuś dziecko, bo ja takich przypadków nie znam. A o przypadkach zabierania dzieci przez socjalistów czytam codziennie w każdej gazecie.
   Bzdury piszesz na potęgę. Wyłącz telewizor idź do biblioteki i przeczytaj jakąś książkę.

   Usuń
 12. O proszę jaki cenzor. Dobra, robi się jaśniepany. Widzę że prawda was boli? A ja wam śmierdzę. No to jeszcze raz.
  Przychodzili, bo musieli gdzieś pracować aby żyć. Dzięki wyzyskiwaczom bezrobocie rosło. Więc i wyboru specjalnie nie miał. I jak pracowali to byli dobrzy. A jak się wypadek zdarzył i chłopu łapę ucięło, bo o BHP to Pan i Władca nie zadbał, to już kapitalisty nie stało. To wynocha. Sto innych na twoje miejsce. A potem się z politykami spotka jeden z drugim, uchwali że coś na lewo, że taką ustawę wprowadzić i już on rządzi całym miastem. A co taki skrajny liberał Tusk robi dla przykładu żeby ludziom się żyło lepiej? państwo kolesi. A Hitlera i inne wojny to kto finansował nie Ford, nie kapitaliści. IG Farben nie miało krociowych zysków z Komór gazowych? Bo chcieli zarobić, Albo wielki kryzys. Z czego powstał, nie z chciwości? I kto na tym stracił? Biedny człowiek. A potem bezrobocie, nędza, pracuj za kromkę chleba po dwanaście godzin, i zmęczenie, chwila nieuwagi i do widzenia. Albo raczej sp***. Już nie jesteś potrzebny. Skąd miał Hitler pieniądze na wojnę, albo Stany w Wietnamie, czy gdzie tam. Wszystko z wyzysku biednego człowieka. Dla utrwalania kapitalizmu. Więc jak można takie głupoty tu pociskać pytam się? Skąd ma pieniądze jeden z drugim? Tylko mi nie tłumacz że zarobił. Co najwyżej ukradł. Sam se książki poczytaj nieuku bo wiedzę że nic o świecie nie wiesz. Uczyć się musisz dużo jeszcze. Oj dużo jeden z drugim. A jeśli dziecko jest bite, maltretowane i wykorzystywane seksualnie przez zwyrodniałego ojca to chyba powinno się je zabrać? A może to pochwalasz? Powinno zostać w tej rodzinie? I je najlepiej zakatować? i jeszcze sąsiadów spraszać aby córkę gwałcili za pieniądze? Przynajmniej ojciec na dobrego kapitalistę wyrośnie czy jak? I co z tym mają socjaliści? Toż to kapitalista Tusk rządzi. Wszelkie zło na świecie od kapitalizmu pochodzi. Wyzysku jednego człowieka przez drugiego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. - "przychodzili, bo musieli gdzieś pracować, żeby żyć" - innymi słowy, kapitalista umożliwiał im przeżycie. To dzięki niemu mieli na życie - w końcu sami po to do niego przychodzili. Kapitalista ich do niczego nie zmuszał. Chcieli pracować - dogadywali się z kapitalistą. Bez niego, jak sam zauważasz nie przeżyliby.
   - "Dzięki wyzyskiwaczom bezrobocie rosło" - jeżeli uważasz, że ci wyzyskiwacze to przedsiębiorcy, to nie mógłbyś być w większym błędzie - to oni zatrudniali ludzi, tak czy nie? Jak możesz pisać takie kretynizmy, że ktoś kto daje pracę zwiększa bezrobocie? To tak jakbyś mówił, że przez kury mamy deficyt jajek.
   - "A jak się wypadek zdarzył i chłopu łapę ucięło, bo o BHP to Pan i Władca nie zadbał" - oczywiście mógłby zadbać, ale wówczas koszt tego musiałby potrącić z pensji pracownika. On pracownikowi dawał wybór: dostaniesz więcej pieniędzy - możesz za nie kupić sobie kask, rękawice, okulary ochronne, uprząż, albo zachować je dla siebie. Jakoś większość wolała pieniądze od bezpieczeństwa.
   -"A potem się z politykami spotka jeden z drugim, uchwali że coś na lewo, że taką ustawę wprowadzić i już on rządzi całym miastem." - mieszanie polityki do gospodarki jest domeną lewicy. Tam gdzie rządzi rynek, politycy mogą nafiukać.
   - "A co taki skrajny liberał Tusk robi dla przykładu żeby ludziom się żyło lepiej?" W tym miejscu powinienem przerwać dyskusję. Jeśli uważasz, że Tusk jest liberałem, to nie masz pojęcia o czym mówisz. Wyłącz telewizor, do jasnej Anielki, póki nie jest za późno!
   - Hitler był socjalistą, twierdzenie, że utrwalał kapitalizm jest niedorzeczne.
   - Wielki kryzys był wynikiem mieszania się państwa w gospodarkę, co nie ma nic wspólnego z kapitalizmem. Poczytaj o kryzysie w roku 1920. Zaczął się gorzej niż ten w 1929, ale dzięki temu, że państwo nie ingerowało, bardzo szybko się zakończył. Nawet pewnie o nim nie słyszałeś.
   - "Skąd ma pieniądze jeden z drugim? Tylko mi nie tłumacz że zarobił." - nawet nie próbuję. I tak byś nie zrozumiał, że ciężką, uczciwą pracą można się dorobić.
   - "A jeśli dziecko jest bite, maltretowane i wykorzystywane seksualnie przez zwyrodniałego ojca to chyba powinno się je zabrać?" - to też wina kapitalizmu?
   - "Toż to kapitalista Tusk rządzi." Z Tuska to jest taki kapitalista, jaki z ciebie rozsądny człowiek.
   Pokaż jednego człowieka skrzywdzonego przez kapitalistę. Bo ja mogę ci powiedzieć o milionach ludzi zamordowanych i zagłodzonych na śmierć przez socjalistów. Według ciebie głodzono ich i mordowano dla ich dobra?

   Usuń
 13. No jasne. Tusk to nie liberał. Ciekawe kto wtedy? Wielki kryzys to przez mieszanie się do gospodarki powstał. Przecież wtedy był dziki kapitalizm! Hallo! Człowieku obudź się! Widziałem właśnie niedawno jak wtedy budowano Empire State Building, osiem osób o ile pamiętam zginęło. Pracowników. To może wina Socjalizmu? To przecież w Stanach. Złota epoka kapitalizmu. I wszyscy zginęli z powodu warunków pracy. Podobnie przy budowie Golden Bridge. Tak się wtedy pracowało. a jak ktoś nie wyrabiał to go zastępowali innym. Kiedyś słyszałem że przy tego mostu to nawet człowieka w środku zabetonowali, bo wpadł w miejsce gdzie akurat zalewali. I ktoś się stratą pracownika przejął? Betonowali dalej. Ale nie wiem akurat na ile to prawda, aczkolwiek możliwe. "I tak byś nie zrozumiał, że ciężką, uczciwą pracą można się dorobić." A kto z dzisiejszych biznesmenów się uczciwa pracą dorobił? Pokaż mi takiego? Może się jeden drugi znajdzie, ale większość to przez układy się dorobiła. Bo wszędzie po urzędach wojewódzkich liberalna PO siedzi. Mówić dalej? I kto tu nie ogląda Telewizora? Może przeciwko związkom partnerskim też jesteś? Przeciwko transwestytom itp? Pewnie wszystkich powsadzać? Co? Nakazać słuchania Radia Ma ryja. Jakaś patologiczna nienawiść do lewicy? I od razu kończyć dyskusje jak ktoś rzeczowo błędy powytyka. Pokaże jakie głupoty wypisujecie tutaj. Pusty śmiech jedynie, żeby to nie było takie straszne. Nie chciałbym żyć w tym waszym raju. To istniało przez ostatnie kilkaset lat. Rządy klerykalnego kościoła, gdzie jakiegoś starucha trzeba było po butach całować, w lektyce nosić. Ludzi w dyby zamykano za to że trochę ziarna dla rodziny chciał zdobyć. Ale to niewygodne, o tym się nie chce słuchać co? Ludzie w jakim świecie wy żyjecie? Toż to koszmar. Żadnych praw dla nikogo, tylko król mógł sobie rządzić i ścinać, a jego trzeba było w ... (wiadomo gdzie, ale nie mam używać takich słów) całować. Tego może też chcecie? Powinniście już dawno być na śmietniku historii. Nie umiecie nawet bronić swoich tez. Stare mumie chcecie wskrzeszać? A właściwie wampiry. Pośmiewisko. Nie dziwota że ludzie was ignorują. Na nic innego nie zasługujecie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze apropo libertarianizmu bo to o tu się tu rozchodzi. Zapraszam najpierw na początek na wikipedie, aby sobie rozjaśnić o co ludziom o takich poglądach chodzi. Potem zapraszam na stronę Instytutu Misesa aby rozjaśnić sobie trochę poglądy na ekonomię. Pozdrawiam.

   Usuń
 14. Bo teraz się nie dorobisz ciężką uczciwą pracą z powodu Twoich ukochanych regulacji i podatków jakie za sobą ciągną aby zatrudnić urzędnika, i musisz być działać choćby na granicy prawa a często je łamać. Przepisy TWORZĄ patologię a NIE ją ZWALCZAJĄ.
  I tak wolałbym mieć króla, któremu bym kłaniał się w pas w potem wypinał d... na jego "władzę" po tym jak kopsnął by mu 3% swoich dochodów (a nie 75%), aby miał na tą armię i policję która mnie obroni przed czerwoną zarazą a w dalszych kwestiach da mi totalny spokój.
  A to że pracownicy zginęli na budowie. Takie były czasy, że ludzie brali za siebie odpowiedzialność i widocznie im pasowała taka praca. Nikt ich do tego nie zmuszał. Wiadomo, że spacerek to nie był ale kto powiedział, że praca ma być lekka i przyjemna. Sam wykonuje ciężki zawód i jakoś nie płaczę innym po blogach. Jakbyś nie czytał wybiórczo to ludzie o naszych poglądach mają w d... czy to związek kobiety z kobietą, mężczyzny z mężczyzną czy kobietą i krową. Po prostu uważamy, że Państwo w ogóle nie powinno regulować takich kwestii. Np. jeżeli chodzi o dostęp do informacji medycznej. Jest prosty sposób. Każdy z partnerów nosi przy sobie oświadczeniem, że taki i taki ON lub ONA czy ON I ON czy ONO i ONO - NIE OBCHODZI MNIE TO, są partnerami i mogą pytać o informację medyczną tego drugiego. Sprawa prosta i załatwiona, ale nie od dziś wiadomo, że socjalizm to taki ustrój w którym bohatersko walczy się z nieistniejącymi problemami w żadnym innym ustroju.

  OdpowiedzUsuń