niedziela, 17 listopada 2013

Gdzie jest tęcza!

Hipokryzja obrońców tęczy jest zdumiewająca. Są to ludzie, którzy dążą do wyeliminowania symbolu krzyża ze szkół, urzędów i miejsc publicznych, a jednocześnie lżą i wyzywają przeciwników tęczy, która jest ich przedmiotem kultu. Ale to nie jest jeszcze szczyt ich hipokryzji.

Szczytem jest to, że kiedy ktoś "hailuje", a potem tłumaczy się, że to był rzymski salut, lub prośba o pięć piwek, to wiedzą, że próbuje robić ich w konia. Kiedy sędzia mówi, że swastyka jest znakiem szczęścia, oburzają się i grzmią na wyrok w mediach. A mimo to oczekują, że świat "łyknie", że "Tęcza" na Placu Zbawiciela jest symbolem przymierza Boga z ludźmi, a jej największymi obrońcami są ci, którzy na co dzień opluwają Boga i kościół. Tak nie jest. I oni to wiedzą i my.

Tak, swastyka jest w wielu kulturach symbolem szczęścia i jako taki została przyjęta przez narodowych socjalistów. Przez to dziś kojarzy się jednoznacznie z Trzecią Rzeszą i wątpliwym jest, by malowana na murze odnosiła się do pierwotnego jej znaczenia. Podobnie z tęczą. W Starym Testamencie jest ona (siedmiobarwna!) znakiem przymierza, ale dziś symbol ten (sześciobarwny, jak na Pl. Konstytucji) został przejęty przez środowiska sodomitów, więc nic dziwnego, że to z nimi jest dziś kojarzona. Wszystko należy rozpatrywać w pewnym kontekście. Tymczasem obrońcy tęczy albo sami są idiotami, albo wierzą, że my nimi jesteśmy. Instalacja ta znaczy dokładnie to, co miała znaczyć.

Problemu by nie było, gdyby lewica (czy to narodowi socjaliści, czy postępowcy) przestali wreszcie wykorzystywać istniejące symbole pięknych idei, do propagowania swoich nowych, antycywilizacyjnych, wypaczonych ideologii.

5 komentarzy:

 1. Witam,
  Niestety nie masz racji, mówiąc o tęczy siedmiokolorowej, która to miała być symbolem przymierza między Bogiem a ludźmi. Sprawdziłem dostępne informacje na temat naturalnej tęczy i ma ona faktycznie 6 głównych kolorów, ponieważ tyle kolorów ma właśnie spektrum światła widzialnego, są to po kolei: czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski i fioletowy. Oczywiście każde oko jest trochę inne i może odróżnić więcej kolorów, ponieważ w tęczy występuje całe spektrum kolorów, może stąd te wszystkie różnice w obrazach przedstawiających tęczę. Zupełnie inaczej było z flagą ruchów LGBT przed, bodajże 1979 rokiem, wtedy w ich tęczy występował również wyraźny kolor różowy, ale to się zmieniło. Prawdą jest natomiast to, że środowiska gejowskie przywłaszczyły sobie ten symbol i w XXI wieku najmocniej się on kojarzy właśnie z ruchem LGBT. Artystka, która wykonała tą instalację mówiła otwarcie, przynajmniej po jej spaleniu, że tęcza powstała jako symbol uniwersalny, z którym każdy mógł się identyfikować... no i narodowcy, skoro autorka zostawiła tak duże pole do interpretacji, odczytali tęczę jako symbol gejowski i jako taki symbol ją spalili. Muszę zaznaczyć, że nie bronię w żaden sposób chuliganów, którzy dopuścili się czynu spalenia tęczy, ale jeżeli dopuszcza się, żeby np. znany aktor ciął szablą wystawę artystyczną, ponieważ uraziła jego uczucia i jest to uznawane również za akt artystyczny, to zachowując symetrię, powinno się pozwolić narodowcom na ich własne "akty artystyczne". Oczywiście osobniki, które podpaliły tęczę powinni zostać złapani i ukarani, pan Olbryski również, nie powinno się za to oskarżać całego "Marszu Niepodległości" o czyn, którego dopuścili się nieliczni chuligani... Przepraszam, że mogłem pogubić wątek, albo niejasno przedstawić swój punkt widzenia, żadko piszę komentarze w sieci...
  Pozdrawiam,
  Oskar

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czym innym jest tęcza biblijna, która jest w tekście nazwana "siedmiobarwną", a czy innym tęcza naturalna. Nie można powiedzieć, że tęcza naturalna ma sześć kolorów, bo między jej barwami nie ma wyraźnych granic. Spektrum świata widzialnego ma nieskończoną liczbę barw. Wśród nich można zaobserwować sześć barw głównych i dopełniających, ale też mnóstwo różnych odcieni między nimi, jak różowy, turkusowy, purpurowy, cynober... Spytaj jakiejś koleżanki, a wymieni Ci całe ich mnóstwo. Spytaj grafika komputerowego, a wymieni 256.
   Tylko tęcze symboliczne mają wyraźne pasy konkretnych barw. I biblijna ma ich 7, a pedalska 6.

   Usuń
  2. Zgadza się, naturalna tęcza ma mnóstwo kolorów, a ta symboliczna lub malowana przez artystów zdecydowanie mniej, ale nie ma nigdzie w księdze rodzaju, tam gdzie mowa o przymierzu między Bogiem a ludźmi, powiedziane, że ta akurat tęcza jest siedmiobarwna: Ks. Rdz 9:11 (http://www.biblia.info.pl/biblia.php). Jest napisane jedynie o łuku na obłokach. Mówiłem już, że jest prawdą to, że dzisiaj tęcza kojarzy się z ruchami LGBT i tego żadne interpretacje nie zmienią, ale nie można w tym przypadku powoływać się na biblię i to, że biblijna tęcza jest inna, bo na to, po prostu, nie ma dowodów.
   Pozdrawiam,
   Oskar

   Usuń
  3. Biblijną tęczę na pewno nie może symbolizować ta o sześciu barwach. Owa liczba oznacza niepełność, niedoskonałość, bunt przeciwko Bogu. O nie. Tak tęczy z Księgi Rodzaju nie możemy ilustrować. Jedynie siedem kolorów(a w LGBT sześć- dokładnie jak na Placu Zbawiciela) mogłoby dać nam powód do snucia przypuszczeń, że chodzi o właśnie tę biblijną. Kolejne ważne liczby, 10 i 12 dają już zbyt dużą ilość kolorów, 3 - zbyt małą. Biblia nie mówi jakie kolory ujrzał Noe, ale ten, który podejmowałby się zilustrowania znaku przymierza powinien użyć 7 nie mniej, nie więcej kolorów.

   Usuń
 2. Nie można wysnuć takich wniosków na podstawie biblii, nie ma w księdze rodzaju dokładnego opisu tęczy, wszystko co dodaje człowiek, do już spisanego słowa od Boga, jeżeli się powołujemy na pisma, to chyba właśnie tak ją traktujemy? To jest bardzo aroganckie...

  OdpowiedzUsuń